Wartość Bitcoina jako pieniądza wynika z faktu, że znajduje się on poza tradycyjnym systemem finansowym. Oznacza to, że transakcje nie przechodzą przez banki ani rządy. W rezultacie bitcoiny mają wysoki stopień anonimowości, co może być atrakcyjne dla niektórych. Ta anonimowość ma jednak również swoje wady. Chociaż pomysł wykorzystania Bitcoin do własnych celów przyciąga wielu legalnych ludzi, może to również sprawić, że będzie to idealny cel dla przestępców.

Chociaż Bitcoin jest nową formą waluty, istnieje już od dłuższego czasu. Jego ograniczona podaż sprawia, że ​​jest atrakcyjną inwestycją dla wielu osób. Ze względu na zdecentralizowany charakter nie ma banków centralnych ani rządów, które mogłyby go kontrolować. Innym powodem, dla którego ludzie mają większą szansę na jego zdobycie, jest to, że jest całkowicie anonimowy. W przeciwieństwie do akcji, wszystkie transakcje Bitcoin są rejestrowane. Dlatego dana osoba nie może podać czyjegoś numeru konta bez jego zgody. najlepsza giełda bitcoin

W rezultacie wiele osób kupuje Bitcoin jako inwestycję. Istnieje jednak ryzyko związane z inwestowaniem w Bitcoin, ponieważ nie ma gwarancji jego wartości. Cyfrowa natura bitcoina stwarza również szereg zagrożeń. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Urząd Regulacji Branży Finansowej (FINRA) wydały wiele ostrzeżeń dla inwestorów w tym zakresie. Osoby z dużą ilością pieniędzy są bardziej narażone na utratę wszystkiego.

Ponieważ bitcoiny są przedmiotem obrotu na giełdach, stały się atrakcyjną inwestycją dla spekulantów. W styczniu 2014 r. był wart tylko 10 USD, a na koniec roku wyceniano go na ponad 1000 USD. Niskie opłaty transakcyjne sprawiają, że jest to idealny wybór dla emigrantów i obcokrajowców, którzy chcą wysłać pieniądze do domu. Oznacza to, że wiele usług oferowanych przez te witryny jest bezpłatnych. Handlowcy mogą bez problemu handlować bitcoinami.

Jako alternatywna waluta bitcoin jest zdecentralizowany. Zamiast używać fizycznej waluty, jest to waluta cyfrowa, która pozwala na anonimowość. W przeciwieństwie do konwencjonalnych walut, bitcoiny są emitowane oddolnie, a nie przez podmioty centralne. W rezultacie właściciele bitcoinów są anonimowi. Można je znaleźć, wydobywając za pomocą potężnego komputera. Cenę bitcoina można określić na podstawie liczby użytkowników. Co więcej, może być używany w dowolnym kraju.

Bitcoin był świetną inwestycją dla spekulantów. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut nie wymaga żadnego zaufania ani strony trzeciej do wykonywania transakcji. W rezultacie bitcoiny mogą być wykorzystywane do podróży, darowizn na cele charytatywne, a nawet zakupów bez udziału banku. Czynniki te sprawiają, że bitcoiny są bardzo poszukiwanym aktywem. Jako inwestycja jest to świetny sposób na uzyskanie dobrego zwrotu z inwestycji. Ale zanim zainwestujesz w bitcoiny, powinieneś upewnić się, że są one bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.